Serwetki na komunię – jak je dobrać?

Pierwsza Komunia Święta to z pewnością jedno z największych wydarzeń zarówno w życiu dziecka jak i w życiu rodziców. To właśnie w tym momencie, dziecko zostaje włączone do wspólnoty Kościoła Katolickiego, a co za tym idzie może brać aktywny udział w życiu Kościoła. Wydarzenie to z całą pewnością jest niezwykle podniosłe i wyjątkowe.
Zofia Krysiewicz

Rodzice, tradycyjnie organizują więc przyjęcia rodzinne, na których wszyscy bliscy mogą świętować to wielkie wydarzenie. Niemniej jednak jeśli przyjęcie organizowane jest w domu, wówczas trzeba zadbać o niezbędne i w pełni dopasowane dekoracje. Najwięcej problemu z wyborem zwykle sprawiają serwetki na komunię. Jak więc je dopasować?

Serwetki na komunię- jaki powinien być ich kolor?

Serwetki na komunię to niezbędne wyposażenie każdego stołu komunijnego, przy którym rodzina będzie świętować Pierwszą Komunię Świętą swojej pociechy. Jednak rodzice zwykle zastanawiają się, w jaki sposób mogą je idealnie skomponować z ogólną stylistyką i wyglądem komunijnego stołu. Dużo problemów sprawia również wybór koloru, gdyż z reguły panuje przekonanie, że serwetki komunijne muszą być białe. Jest to kolor dominujący podczas tej ceremonii, jednak nie jest to zawsze regułą. Serwetki komunijne z powodzenie można wybrać nawet w kolorze szarym, beżowym, czy nawet pastelowego różu, szczególnie w momencie, kiedy komunia dotyczy córeczki. Najważniejsze jest jednak to, by odpowiednio skomponować je z kolorystyką stołu.

Jaki fason serwetek na komunię sprawdzi się najlepiej?

Przyjęło się, że serwetki na komunię muszą być kwadratowe. Zwykle taki kształt prezentuje się elegancko i dostojnie. Jednak znów warto podkreślić, że taki wybór nie jest regułą. Obecnie dużą popularnością cieszą się serwetki na komunię w kształcie trójkąta, które dodatkowo są ozdobione lekka i zmysłową koronką. Co więcej można również wybrać serwetki na komunię w fantazyjnych kształtach, które jeszcze lepiej podkreślą wyjątkowość okazji. Wszystko zależy od waszej kreatywności.

Czy serwetki na komunię mogą być przyozdobione?

Serwetki na komunię z wykończeniem z brokatu lub z ozdobnymi nićmi są świetnym pomysłem na to, by jeszcze bardziej podkreślić stylowość, a jednocześnie nowoczesność komunijnego stołu. Z pewnością można decydować się na oryginalne wzory, które mają związek z komunią świętą. Wówczas takie serwetki komunijne nie tylko będą spełniać swoją funkcję praktyczną, ale również znacznie podkreślą ozdobność stołu na którym się znajdą. Warto więc postawić na nietuzinkowe rozwiązania.

Zobacz  Plakaty dla nastolatków, które odmienią pokój Twojego dziecka!

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Zwolnienie lekarskie na chore dziecko

Zwolnienie lekarskie na chore dziecko - co należy wiedzieć?

Następny artykuł

Basen w ogrodzie – frajda dla dzieci i rodziców

Powiązane artykuły