Basen w ogrodzie – frajda dla dzieci i rodziców

Lato w ogrodzie to znak, że czas pomyśleć o basenie! Dzięki niemu nawet największe upały nie będą stanowić problemu, a domownicy będą chętniej spędzać czas na świeżym powietrzu, niż w czterech ścianach. Poznaj najciekawsze modele i zobacz, które z nich będą najlepszym wyborem w Twoim przypadku.
Zofia Krysiewicz

Baseny dla najmłodszych – jakie i dlaczego wybrać?

Basen to jedna z najlepszych atrakcji latem w ogrodzie. Nic w tym dziwnego, gdyż dzięki chłodnej wodzie wysokie temperatury stają się znośniejsze, nie wspominając już o tym, ile zapewnia zabawy. Jednak wielu rodziców zastanawia się nad tym, jakie baseny dmuchane dla dzieci wybrać, aby były bezpieczne dla maluchów i na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu. Baseny dmuchane dla dzieci najlepiej jest dostosować do ich wieku i możliwości, uwzględniając to, czy dziecko samodzielnie siedzi. Należy przyjrzeć się wymiarom – dla najmłodszych. tj. niemowląt rekomendowane są te o niewielkiej średnicy i niedużej głębokości, dzięki czemu nie trzeba obawiać się o to, że maluch zachłyśnie się wodą. Często przyjmują formę płytkich brodzików, które bardziej przypominają dmuchane place zabaw niż klasyczne baseny.

Baseny dmuchane dla dzieci kilkuletnich są nie tylko większe, ale przy okazji bywają wzbogacone o dodatkowe atrakcje. Poza oryginalnymi kształtami na uwagę zasługują te wyposażone w specjalne daszki, dzięki którym pociechy są chronione przed słońcem. W sprzedaży znaleźć można baseny w oryginalnych kształtach i z efektownymi zdobieniami, a także rozmaitymi grafikami inspirowanymi zwierzętami, owocami, czy bajkowymi bohaterami.

Baseny dla starszych dzieci i dorosłych

Baseny dmuchane to doskonały wybór do ogrodu dla maluchów, jednak co w przypadku starszych dzieci? Z myślą o nich powstały propozycje rozporowe, które wykonane są z solidnych tworzyw sztucznych, które osiągają odpowiedni kształt po wypełnieniu wodą. Oprócz propozycji o nawiązującym do wody niebieskim odcieniu model dla siebie można znaleźć wśród tych z grafikami przedstawiającymi morskie zwierzęta, co wspaniale ozdobi cały ogród.

Jeśli szukamy czegoś większego kalibru, z czego będą mogły skorzystać nie tylko dzieci, ale i dorośli, warto zerknąć w kierunku basenów stelażowych. Ich zaletą jest stabilna konstrukcja oraz mniejsza szansa na przekłucie, niż w przypadku dmuchanych propozycji. Większa powierzchnia to także możliwość korzystania z rozmaitych zabawek do wody – dmuchanych kół, piłek, czy nawet materacy, jeśli więc szukasz rozwiązania, z którego skorzysta cała rodzina – mogą okazać się naprawdę trafionym pomysłem.

Zobacz  Pokój zabaw dla dzieci w nowym domu - jak go urządzić?

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Serwetki na komunię - jak je dobrać?

Następny artykuł
hulajnoga dla 4 latka

Hulajnoga dla 4-latka – którą wybrać? Sprawdzamy hulajnogi dla dzieci

Powiązane artykuły