Jakie trampki wybrać dla dzieci?

Trampki to obuwie, które pokochali dorośli. Noszą je zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Są wygodne, praktyczne oraz pasują do wielu stylizacji. Nic więc dziwnego, że rodzice chcą, by trampki nosiły również ich dzieci. Jednak buty dla dzieci powinny być nie tylko wygodne, ale też bezpieczne. Czy trampki są odpowiednim obuwiem dla maluchów? Tego dowiesz się z tego artykułu.
Zofia Krysiewicz

Trampki to obuwie, które pokochali dorośli. Noszą je zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Są wygodne, praktyczne oraz pasują do wielu stylizacji. Nic więc dziwnego, że rodzice chcą, by trampki nosiły również ich dzieci. Jednak buty dla dzieci powinny być nie tylko wygodne, ale też bezpieczne. Czy trampki są odpowiednim obuwiem dla maluchów? Tego dowiesz się z tego artykułu.

Dlaczego wybór odpowiednich butów dla dzieci ma znaczenie?

Stopa dzieci cały czas się kształtuje, w wyniku czego często zmienia swój kształt. Buty dla maluchów powinny, więc zapewniać im odpowiednią przestrzeń do wzrostu i rozwoju. Źle dopasowane obuwie sprawi, że w przyszłości będą się zmagać z wadami postawy, co bardzo ciężko jest wyleczyć. Dobre buty dla dzieci powinny mieć zatem miękką podeszwę, sztywny, ale nie twardy zapiętek i przewiewnych materiał. Dzięki temu chodzenie w nich będzie przyjemne, a co najważniejsze bezpieczne.

Czy trampki są bezpiecznymi butami dla dzieci?

Czy można kupować trampki dzieciom? Oczywiście, że tak. Jednak trzeba zwracać uwagę na ich wykonanie. Nie mogą to być modele butów, które są bardzo sztywne i nie pozwalają stopie na naturalną pracę. Niestety takie modele również można znaleźć na sklepowych półkach. Najważniejsze jest więc to, by sprawdzić jakość obuwia. Jeżeli trampki mają elastyczną podeszwę i łatwo idzie je zgiąć, to są to buty odpowiednie dla dzieci.

Trampki sznurowane, na rzepy czy na zamek – które buty dla dzieci wybrać?

Wybór zapięcia trampek zależy od wieku i samodzielności malucha. Jeżeli Twoje dziecko chodzi do przedszkola i jeszcze nie umie samo wiązać butów, to najlepiej sprawdzą się trampki dla dzieci na rzepy lub suwak. Dzięki temu dziecko samo będzie umiało sobie je założyć i nie będziesz się bać, że gdy rozwiąże mu się but, to nadepnie na sznurówkę i się przewróci. Natomiast sznurowane buty dla dzieci sprawdzą się w przypadku, gdy maluch umie już sam zawiązywać sznurówki. Dobrym rozwiązaniem są również popularne ostatnio trampki wsuwane, tak zwane slip-on. Tego rodzaju obuwie jest uwielbiane zarówno przez mniejsze dzieci, jak i nastolatków.

Zobacz  Malowanki dla dzieci – kolorowe otwarcie na świat

Krótkie czy długie trampki – jakie wybrać?

Latem lepiej zdecydować się na niższe trampki. Będą bardziej przewiewne, a stopa dziecka nie będzie się w nich pocić. Jesienią natomiast dobrym rozwiązaniem jest obuwie dla dzieci za kostkę, które lepiej chroni przed zimnem. W chłodniejsze dni lepiej również zdecydować się na trampki ze skóry, które idealnie dopasują się do stopy, zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza, ale też będą po prostu cieplejsze. W przypadku wyższych trampek warto również wiedzieć, że takie buty dla dzieci nie powinny zbyt mocno usztywniać kostki. Za sztywne trampki wymuszą na dziecku nienaturalny chód, przez co może mieć później problemy z odpowiednim układaniem stóp.

Podsumowanie

Trampki to obuwie, które jest doceniane zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Są wygodne i bardzo praktyczne. Nie ma również żadnych przeciwwskazań do noszenia trampek przez maluchy. Jak przy wyborze każdych innych butów dla dzieci, trzeba pamiętać jedynie o tym, by trampki miały odpowiednią budowę. Nie mogą mieć więc za sztywnej podeszwy, powinny być z przewiewnego materiału, a modele za kostkę nie mogą za mocno jej usztywniać.

Treść promocyjna.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Baletki dla dzieci – dowiedz się więcej o tych butach

Następny artykuł

Badania prenatalne, czyli troska o zdrowie dziecka jeszcze przed narodzinami

Powiązane artykuły