Ile kosztuje prywatne przedszkole, czy warto się zdecydować

Przedszkola prywatne cieszą się w Polsce bardzo dobrą renomą. Zapewniają nie tylko różnorodne zajęcia, które wspomagają rozwój dziecka, ale również fachową opiekę, podczas gdy rodzice są w pracy. Problemem może jednak okazać się czesne, jakie co miesiąc trzeba płacić za prywatne przedszkole. Ile wynosi i czy mimo wysokich kosztów warto zdecydować się na prywatną placówkę?
Zofia Krysiewicz
dziecko w prywatnym przedszkolu

Koszty prywatnego przedszkola

Wysokość czesnego każda placówka określa we własnym zakresie, biorąc przy tym pod uwagę wydatki:

  • związane z utrzymaniem infrastruktury,
  • personalne,
  • na pomoce naukowe i zabawki,
  • związane z utrzymaniem czystości.

Nie jest tajemnicą, że czesne różni się w zależności od konkretnych miast. Najdroższe przedszkola prywatne zlokalizowane są w dużych miejscowościach, nieco taniej jest natomiast w małych miasteczkach. Wiele zależy też od profilu danego przedszkola – ogólnokształcące zwykle są tańsze, zaś przedszkola tematyczne (sportowe, ekologiczne, językowe, montessori) kosztują więcej. Czesne miesięczne oznacza zwykle wydatek rzędu 600-1500 zł. Średnio za przedszkole prywatne płaci się około 1000 zł miesięcznie. Do tego należy jeszcze doliczyć koszty związane z wyżywieniem dziecka, które są wyższe, niż w przedszkolu publicznym. Zwykle dzienna stawka żywieniowa wynosi od 10 do nawet 18 zł. Dodatkowo płatne są zajęcia językowe bądź tematyczne, na przykład taneczne, choć oczywiście nie jest to regułą, gdyż czasami są one wliczone w cenę czesnego.

Prywatne przedszkole – czy warto?

Nie ulega wątpliwości, że na prywatne przedszkole musimy wydać całkiem sporą sumę pieniędzy, i to w dodatku w sekwencji miesięcznej. Z drugiej strony warto mieć świadomość, że prywatne placówki bardzo dbają o wszechstronny rozwój dziecka, stawiając przy tym na ciekawe zajęcia i dobrej jakości pomoce naukowe. W prywatnych przedszkolach nie ma nauczycieli z przypadku – wszyscy posiadają nie tylko niezbędne uprawnienia, ale również ciągle poszerzają swoją wiedzę, tak aby zapewnić jak najwyższy poziom nauczania. Prywatne placówki często czynne są dłużej, niż publiczne – niektóre umożliwiają odbiór dziecka nawet o godzinie 19, co jest korzystne przy nieregularnych godzinach pracy.

Zobacz  Edukacja finansowa dzieci. Jak ją prowadzać?

Jak sfinansować prywatne przedszkole?

Zapewnienie dziecku miejsca w prywatnym przedszkolu z pewnością będzie dobrym rozwiązaniem, jednak często pojawia się pytanie, skąd właściwie wziąć pieniądze, aby uregulować czesne? Z pomocą przychodzi pożyczka ratalna, dzięki której bez większego problemu dokonamy płatności nawet za cały rok z góry (często można wtedy uzyskać atrakcyjny rabat). Kwota pożyczki może wynosić od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od potrzeb. Możemy otrzymać ją w bardzo krótkim czasie, a co więcej, bez konieczności wychodzenia z domu. Zobowiązanie spłaca się w wygodnych, miesięcznych ratach, które często są o wiele niższe, niż czesne, które musielibyśmy normalnie zapłacić. Chcąc zapewnić dziecku edukację na wysokim poziomie, warto posłać je do prywatnego przedszkola, natomiast zastanawiając się, jak sfinansować ten wydatek, warto sięgnąć po pożyczkę na raty. 

Więcej na temat pożyczek internetowych przeczytaj na stronie https://www.saverium.pl/

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Stomatologia dziecięca

Twoje dziecko zmaga się z próchnicą? Zgłoś się do dentysty dla dzieci!

Następny artykuł

Rowerek trójkołowy Kinderkraft Easytwist – czy może zastąpić wózek?

Powiązane artykuły