Dodatki komunijne, które dodadzą przyjęciu elegancji i blasku

Zofia Krysiewicz

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka. Zwykle po uroczystości kościelnej rodzina udaje się do restauracji na przyjęcie. Czasami organizujemy je również we własnym zakresie, na przykład w domu bądź w ogrodzie. Na imprezie nie może zabraknąć pokrowców na krzesła na komunię, najlepiej w kolorze białym oraz specjalnych serwetek na komunię. Dodadzą one przyjęciu elegancji i blasku.

Pokrowce nie tylko na wesele

Pokrowiec na krzesło na komunię powinien mieć kolor biały, tak aby pasował do całości dekoracji i przede wszystkim do dziecka, które tradycyjnie podczas tego dnia ubrane jest w białą albę, kostium czy sukienkę. Pokrowce na krzesło na komunię mogą nieco zaskoczyć, bowiem ten element dekoracyjny tradycyjnie kojarzy się z przyjęciem weselnym, jednak w ostatnim czasie restauracje wybierają go również na inne uroczystości, w tym między innymi na komunię. W lokalach gastronomicznych pokrowiec na krzesło na komunię jest już standardem, jednak w przypadku, gdy organizujemy przyjęcie na własną rękę, w domu lub w ogrodzie, również warto o nim pamiętać. Bardzo łatwo jest go założyć, a także zdjąć. Kosztuje niewiele, natomiast po zakończeniu przyjęcia możemy przerobić materiał na inny element dekoracyjny. Tymczasem restauracje pozostawiają pokrowiec na krzesło na komunię, gdyż idealnie sprawdzi się on podczas kolejnych uroczystości. 

Serwetki, które dopełnią dekoracji

Chcąc stworzyć elegancką, spójną i ciekawą dekorację komunijną, nie można zapominać o serwetkach na komunię. Serwetki na komunię to nie zwyczajny, biały materiał, w który można wytrzeć ręce, a pięknie zdobiony element dekoracyjny. Możemy zdecydować się na serwetki na komunię w kolorze białym – te są najczęściej wybierane przez restauratorów oraz osoby prywatne – bądź złotym. Interesującym rozwiązaniem będą także serwetki na komunię białe, lecz z dodatkowymi ozdobami, na przykład z napisem “Pierwsza Komunia”, złotym krzyżem czy zielonymi gałązkami. Tego typu serwetki na komunię nie tylko pięknie się prezentują, lecz również sprawiają, że stół nabiera niesamowitego charakteru. Dobrze czasami wyjść poza schemat bieli i wybrać coś bardziej nowoczesnego, a zarazem niezwykle eleganckiego. Pamiętajmy, że zarówno pokrowce na krzesła, jak i serwetki na komunię, należy zakupić z małym wyprzedzeniem, tak aby na spokojnie móc udekorować stół. Nawet, jeśli nie mamy konkretnej koncepcji dekoracyjnej, nie martwy się – są to klasyczne dodatki, które sprawdzą się w każdej sytuacji i w każdym miejscu. 

Zobacz  Kiedy warto założyć aparat ortodontyczny dziecku?

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
bajka dla niemowlaka

Najlepsza bajka dla niemowlaka, czyli powrót do starych dobranocek!

Następny artykuł
Samochód dla dużej rodziny

Samochód dla rodziny 2+3 – jakie auto dla dużej rodziny?

Powiązane artykuły