Czym się charakteryzuje NNW szkolne?

Ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków, to polisa obejmująca ochronę zdrowia i życia ubezpieczonego. Szczególnym rodzajem tego ubezpieczenia jest ubezpieczenie szkolne NNW, które zapewnia całodobowe zabezpieczenie dziecka. Choć nie jest ono obowiązkowe, zapewnia poczucie bezpieczeństwa i dlatego decyduje się na nie zdecydowana większość rodziców. Zobacz informacje, które pozwolą Ci podjąć decyzję o wyborze ubezpieczenia!
Zofia Krysiewicz

Czy warto wykupić ubezpieczenie szkolne dla dziecka

Wykupienie ubezpieczenia szkolnego to dobry pomysł, ponieważ zapewnia dziecku ochronę przez cały rok (w szkole i poza nią). W praktyce oznacza to, że polisa uwzględnia zdarzania losowe podczas lekcji, na spacerze z psem, podczas zdalnego nauczania, a nawet w trakcie wakacji. 

Ubezpieczenie szkolne obejmuje:

  • świadczenie pieniężne po nieszczęśliwym zdarzeniu, które skutkuje śmiercią lub trwałym uszczerbkiem; 
  • wsparcie w rekonwalescencji po nieszczęśliwym wypadku lub poważnym zachorowaniu – istnieje możliwość zwrotu kosztów nie tylko za leczenie, ale również rehabilitację czy wsparcie psychologiczne.

Co więcej, wykupując polisę NNW dla dziecka, można liczyć np. na wypłatę jednorazowego świadczenia po ugryzieniu przez zwierzę, zwrot kosztów pomocy psychologicznej czy pomoc w przypadku uprowadzenia lub zaginięcia ubezpieczonego dziecka. Oczywiście to, jaki będzie zakres ochrony ubezpieczenia, zależy od wybranego wariantu – zwykle towarzystwa oferują różne pakiety, które można dopasować do własnych potrzeb.

Co lepsze: ubezpieczenie dziecka w szkole czy w ubezpieczalni?

Polisa NNW jest zwykle oferowana przez wszystkie szkoły. Jednak przed podpisaniem umowy i dokonaniem zapłaty, warto dokładnie poznać zakres ochrony, a także ogólne warunki ubezpieczenia. Kolejnym krokiem będzie porównanie polisy oferowanej przez szkołę do ofert bezpośrednich ubezpieczalni – w wielu przypadkach okaże się, że szkoła proponuje bardzo ubogie warianty ubezpieczenia i warto zakupić polisę we własnym zakresie.

Kolejna kwestia to  możliwość wybrania oferty dopasowanej do indywidualnych potrzeb. Możesz dokładnie porównać polisy, poznać opinie klientów i skonsultować swój wybór z pośrednikiem. Co więcej, otrzymujesz możliwość rozszerzenia ubezpieczenia szkolnego o dodatkowe klauzule, takie jak na przykład: 

  • zasiłek dzienny z tytułu krótkotrwałej niezdolności do nauki;
  • jednorazowe świadczenie na wypadek śmierci prawnego opiekuna ubezpieczonego dziecka;
  • zdalna pomoc informatyczna, psychologiczna oraz prawna.
Zobacz  Basen w ogrodzie – frajda dla dzieci i rodziców

Wszystko to sprawia, że każdy rodzic, pragnący zadbać o bezpieczeństwo swojego dziecka, powinien wykupić odpowiednią polisę NNW.

Czym się różni ubezpieczenie zdrowotne od NNW?

Ubezpieczenie zdrowotne czyli prywatna opieka medyczna różni się od ubezpieczenia szkolnego tym, że pozwala z kolei na szybki i bezgotówkowy i nielimitowany dostęp do lekarzy, specjalistów czy do badań diagnostycznych. Możesz sprawdzić ofertę oraz dostępne warianty ubezpieczeń na dedykowanej temu stronie: https://www.compensa.pl/ubezpieczenia/zdrowie/  

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Kosmetyczny niezbędnik młodej mamy

Kosmetyczny niezbędnik młodej mamy. Produkty, które sprawią, że będziesz wyglądać pięknie!

Następny artykuł
jak ubrać dziecko na pogrzeb

Jak ubrać dziecko na pogrzeb?

Powiązane artykuły