Wózki dziecięce 3w1 — o czym pamiętać?

Wybór odpowiedniego wózka dla dziecka to niełatwe zadanie. Zmierzyć musi się z nim jednak każdy rodzic. Możliwości jest naprawdę wiele. A jedną z nich są właśnie wózki 3w1, czyli wygodne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie funkcjonalność. Bo czy może być coś bardziej praktycznego niż siedzisko spacerowe, gondola i fotelik samochodowy w jednym? Sprawdźmy, na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka 3w1.
Zofia Krysiewicz
Wózki dziecięce 3w1

Wózki 3w1 — dlaczego warto? 

Wózki dziecięce 3w1 są przede wszystkim niezwykle funkcjonalne. Jest to niewątpliwie ich największa zaleta. To aż trzy różne akcesoria dziecięce w jednym produkcie – fotelik samochodowy, wózek gondola i spacerówka. Wózki wielofunkcyjne są przede wszystkim bardzo praktyczne, przez co idealnie sprawdzają się zarówno na co dzień, jak i przy podróżach. Nie trzeba martwić się o konieczność zabierania kilu różnych przyborów, ponieważ wszystko mieści się w tym jednym. Dzięki temu można zaoszczędzić naprawdę sporo miejsca, czasu oraz oczywiście pieniędzy. Świetnej klasy wózek 3w1 to bowiem znacznie mniejszy wydatek niż kupno tych 3 elementów osobno. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka 3w1?

Wózki 3w1 cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Na ich zakup decyduje się coraz więcej rodziców. W sklepie BoboWózki znajdziemy mnóstwo propozycji w tej kategorii. Z jednej strony pozwala to dopasować wózek idealnie do potrzeb, z drugiej zaś sprawia, że ciężko jest podjąć konkretną decyzję, bo opcji jest tak wiele. Dlatego też przy wyborze wózka warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, które pomogą znaleźć najlepsze rozwiązanie. 

Najważniejsze cechy fotelika samochodowego 

Przy wyborze wózka 3w1 w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę fotelik samochodowy. Jest to bowiem część, która decyduje nie tylko o wygodzie dziecka, ale przede wszystkim o jego bezpieczeństwie w czasie jazdy. Element ten musi więc spełniać wszystkie normy i mieć wszelkie atesty i certyfikaty.

Kluczową kwestią przy wyborze fotelika dla dziecka jest sposób jego zapinania. Najbezpieczniejszą opcją jest oczywiście system ISOFIX. Obecnie większość samochodów wyposażona jest w specjalne przypięcia, dzięki czemu taki fotelik pasuje właściwie do każdego pojazdu. Jego przypinanie jest proste, ale co najważniejsze niezawodne — w przeciwieństwie do pasów, które nie są obecnie uznawane za najlepszy sposób przypinania fotelików. Prócz tego, dobrze też, jeśli fotelik będzie można zapinać tyłem do kierunku jazdy. Szereg testów potwierdza bowiem, że taka pozycja jest najbezpieczniejsza. 

Zobacz  Kiedy warto założyć aparat ortodontyczny dziecku?

Siedzisko spacerowe i gondola

Wybierając wózki 3w1, należy oczywiście także zwrócić uwagę na gondolę i siedzisko spacerówki. To ma bowiem bardzo duży wpływ na wygodę i komfort malucha. Ważne, aby części te zapewniały przede wszystkim odpowiednią ilość miejsca dla dziecka i umożliwiało mu swobodny ruch w zakresie wyciągania rączek i nóżek. Istotny jest także materiał. Warto postawić na taki, który będzie jednocześnie delikatny, ale i łatwy w czyszczeniu. 

Łatwe składanie

Wózki 3w1 cechują się tym, że można je modyfikować. Dlatego też przy ich wyborze warto jest zadbać, by można było zrobić to jak najłatwiej i najszybciej. Ważne, aby wpięcia działały sprawnie, ale jednocześnie były solidne i zapewniały odpowiednie bezpieczeństwo. Zwróćmy uwagę także na obecność blokad oraz innych zabezpieczeń. 

Dużym usprawnieniem w obsłudze wózka jest też łatwość jego składania i lekki stelaż. Najlepiej postawić na model, który można złożyć jednym ruchem. Dodatkowo upewnijmy się też, że po złożeniu wózek będzie zajmował minimalną ilość miejsca. 

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
stomatologia dziecieca

Jak często należy chodzić z dzieckiem do dentysty?

Następny artykuł
Pielęgnacja skóry problemowej u niemowląt

Pielęgnacja skóry problemowej u niemowląt. Jak dbać i rozpoznawać wypryski u najmłodszych?

Powiązane artykuły