Pielęgnacja skóry w ciąży. Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Zastanawiasz się, jak pielęgnować skórę podczas ciąży? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym przedstawiamy najważniejsze zasady, dzięki którym odpowiednio zadbasz o swoje ciało!
Zofia Krysiewicz
Pielęgnacja skóry w ciąży

Podczas ciąży ciało kobiety się zmienia. W jej organizmie zachodzi wiele zmian, których skutki mogą być widoczne przez długi czas. Dlatego warto zadbać o codzienną pielęgnację skóry, która pomoże uniknąć wielu problemów.

Pielęgnacja ciała w ciąży – o czym trzeba pamiętać?

Pielęgnacja skóry podczas ciąży musi być przede wszystkim bezpieczna. Przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu u kosmetologa, należy najpierw skonsultować jego wykonanie ze swoim lekarzem. Trzeba dowiedzieć się, czy dany zabieg nie jest zabroniony dla kobiet będących w ciąży. Tak samo z kosmetykami. Przed zakupem oraz zastosowaniem jakiegoś produktu, powinno się najpierw upewnić, że można go używać w okresie ciąży. Na przykład przed zakupem szamponu przeciwłupieżowego, warto najpierw zapoznać się z treścią artykułu: Łupież przyczyny, a następnie wybrać odpowiedni, bezpieczny produkt.

Pielęgnacja twarzy i włosów w ciąży

Podstawową zasadą pielęgnacji skóry twarzy jest odpowiednie nawilżanie i odżywianie. Należy codziennie dokładnie oczyszczać cerę i stosować krem na dzień oraz na noc. W przypadku narażenia skóry na działanie promieni słonecznych konieczne jest stosowanie produktu z filtrem przeciwsłonecznym. Warto też wykonywać domowe zabiegi pielęgnacyjne, takie jak peeling. Trzeba jednak pamiętać, aby wybrane kosmetyki były bezpieczne i dozwolone do stosowania przez kobiety w ciąży. Podobnie w przypadku pielęgnacji włosów – używany szampon oczyszczający, jak i odżywka muszą być przeznaczone dla ciężarnych.

Pielęgnacja biustu w ciąży

Biust podczas ciąży staje się większy, przez co mogą pojawić się na nim rozstępy. Jednak to nie wszystko, po urodzeniu dziecka kobieta karmi swoje dziecko piersią przez kilka miesięcy, co niekorzystnie wpływa na wygląd skóry w tym obszarze. Dlatego zalecane jest stosowanie kosmetyków ujędrniających biust już podczas ciąży. Oczywiście muszą być one dedykowane dla kobiet oczekujących na dziecko. Taką pielęgnację należy połączyć z codziennymi masażami oraz odpowiednią dietą. Pomocny będzie także dobrze dobrany biustonosz.

Zobacz  Czy kalosze dziecięce to niezbędny element w garderobie każdego malucha?

Pielęgnacja brzucha w ciąży

Kolejną częścią ciała, o której nie można zapomnieć podczas pielęgnacji w ciąży, jest brzuch. To właśnie ten obszar jest najbardziej narażony na pojawienie się rozstępów. W czasie oczekiwania na dziecko następuje przyrost wagi i jest to naturalne zjawisko. Niestety wpływa to na rozciąganie skóry na brzuchu. Stosując odpowiednie nawilżające i ujędrniające produkty, można uniknąć lub ograniczyć ilość rozstępów. Ważne jest tu także regularne wykonywanie peelingów ciała.

Pielęgnacja nóg w ciąży

Podczas ciąży bardzo często występują również problemy z obrzękami nóg. Jest to uciążliwa dolegliwość, ponieważ może utrudniać codzienne funkcjonowanie. Należy tu zaznaczyć, że nie jest to nic niepokojącego. Jest to także naturalne zjawisko, które wynika z gromadzenia się wody w organizmie kobiety. Można jednak jemu zapobiec, między innymi nie rezygnując z aktywności fizycznej – o ile lekarz nie będzie miał co do tego przeciwwskazań. Pomocne będą również żele chłodzące.

Odpowiednia pielęgnacja ciała podczas ciąży jest bardzo ważna. Jest to czas dużych zmian w organizmie. Trzeba także pamiętać o dbanie o skórę od wewnątrz, czyli stosować zdrową dietę i utrzymywać odpowiedni poziom nawodnienia.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak ubrać dziecko na pogrzeb

Jak ubrać dziecko na pogrzeb?

Następny artykuł

Artykuły szkolne – jak wybrać, gdzie kupić?

Powiązane artykuły